Jak zakładać pieluchę zwierzęciu?
Pielucha dla domowego zwierzęcia jest dobrym rozwiązaniem w przypadku nietrzymania moczu oraz podczas cieczki. Może sprawdzić się także w czasie długiej podróży oraz w nocy, szczególnie u zwierząt z wrażliwym żołądkiem i cierpiących na biegunki. Pieluchy stosuje się również u młodych psów i kotów, zanim nauczą się kontrolować potrzeby fizjologiczne. Jak zakłada się pieluchę domowemu zwierzęciu?
W jakich sytuacjach pies lub kot może potrzebować pieluch?
Kiedy właściciel zauważy, że jego podopieczny ma lekkie kłopoty z utrzymaniem moczu, powinien przez kilka dni uważnie go obserwować. Jeśli wyciek jest znaczny, należy niezwłocznie skonsultować się z weterynarzem. Taki objaw może świadczyć o poważnej infekcji układu moczowego oraz o cukrzycy. Wiele starszych zwierząt traci kontrolę nad potrzebami fizjologicznymi.
Pieluchy ułatwiają życie czworonogowi i domownikom. Jeśli w domu znajduje się dużo dywanów lub jasnych mebli, pielucha dla psa lub kota chroni je przed żrącym moczem i kałem, zapewniając higienę. Podczas cieczki pieluchomajtki dla suk również zabezpieczają przed zabrudzeniem. Pomagają także zwierzętom podczas rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych. Są nieodzowne w przypadku niepełnosprawności w wyniku wieku i wypadków.
Jak nauczyć zwierzę noszenia pieluchy?
Żeby dobrać odpowiednie pieluchy, trzeba zmierzyć podopiecznego w talii. Należy dokładnie sprawdzić, czy dany model jest przeznaczony dla zwierząt nietrzymających moczu czy suk w cieczce. Istnieje również różnica między pieluchami męskimi i żeńskimi. Pielucha dla psów płci męskiej jest mocowana na grzbiecie, dla suk bardziej przypomina majtki. Pielucha dla kota musi być szczególnie dobrze dopasowana.
Właściciele zwierząt, którym trudno dobrać właściwy rozmiar, chwalą specjalną podtrzymującą koszulkę ze sklepu z artykułami medycznymi sklepu z artykułami medycznymi Kot Barnaba. Można wybierać między pieluchami wielo- i jednorazowymi. W obu przypadkach bardzo ważne jest, żeby materiał, z którego są wykonane, był wystarczająco miękki i komfortowy. Nic nie powinno drapać ani przeszkadzać.
Na przyzwyczajenie do noszenia pieluchy każde zwierzę potrzebuje czasu. Pierwszym krokiem jest pozwolenie na zapoznanie z nowym przedmiotem, powąchanie go i obejrzenie. Powinny temu towarzyszyć liczne pochwały. Kolejny etap to położenie rozpiętej pieluchy na grzbiecie czworonoga. Na początku pieluchę zakłada się tylko na krótko, obficie chwaląc i nagradzając. Za każdym razem można zostawiać zwierzę w pielusze na nieco dłużej, ale z początku zawsze w towarzystwie właściciela.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana